טיפים לבחירת ה-DJ שלכם | DJ ROTEM AYALON – להתחתן בראש שקט בלי לחץ עם המוזיקה שתמיד חלמתם עליה

טיפים לבחירת ה-DJ שלכם

אני דיג’יי בחתונות למעלה מ-12 שנים ואני יכול לומר לכם מניסיוני:
הדבר החשוב ביותר בבחירת דיג’יי הוא האם הוא מקשיב לרצונות שלכם או לא.

דיג’יי טוב ומקצועי ידע לקחת את האהבות שלכם במוזיקה ולתרגם אותם למוזיקה נכונה בזמן אמת. חשוב שהדיג’יי יזרום עם הקהל וינגן מוזיקה שמטרתה להרקיד את רוב הקהל. לא תמיד הבחירות של הזוג מתאימות למוזיקה שמתנגנת בערב. דיג’יי טוב ידע מה לנגן מתי – ואם בכלל.

טיפים לבחירת דיג’יי:

 • לא חובה לראות אירוע. אירוע של זוג אחר לא משקף לרוב את מה שאתם תרצו לשמוע. כשאתם באים לראות דיג’יי הא משמח זוג אחר באותו היום. אם כבר באתם הסתכלו בעיקר על הקהל – לא על הדיג’יי. אם הוא עושה את עבודתו נכונה הקהל יהיה עם מינימום נגיעה ברצפה…והמבין יבין.
 • בקשו ממנו לעשות מעברים בין שירים בזמן הפגישה בכמה סגנונות בלייב (כלומר מולכם, כאן ועכשיו). נורא קל לקחת מיקס מוכן וערוך ולהשמיע לכם. דבר זה יוכיח לכם שהוא באמת מנגן לייב וזורם עם הקהל – ולא מנגן סט מוכן (רמז: אם הדיג’יי שלכם מחא כפיים או תופף או היה עם ידיים באויר כל הערב – סימן שהוא ניגן מיקס מוכן). מיקס בלייב תמיד יהיה עדיף כי הוא משקף את רצון הקהל בזמן אמת.
 • שאלו אותו עם איזה ציוד הוא עובד: מחשב נייד מאפשר גמישות גדולה יותר בתקלוט מאשר עם קומפקטים בלבד. לא שדיג’יי טוב עם קומפקטים לא יכול להיות מעולה…
 • מחשב בחופה ובקבלת פנים- עדיף! אחרת הדיג’יי פשוט מכין דיסק “אוסף” מראש ולא יכול להיות גמיש יותר בבחירת השירים בקבלת פנים (לא פעם ניגש אלי אורח וביקש שיר מסוים בזמן מוזיקת הרקע). חוץ מזה, עבודה עם מחשב בזמן החופה מאפשרת לדיג’יי לנגן את השירים בצורה כזאת שהוא יכול לערוך בשידור-חי את שיר החופה (לקפוץ בין זמנים בשיר, לחזור שוב על פזמון וכו’).
 • ודאו שלדיג’יי יש גיבוי מבחינת הציוד: דיסקים יכולים לקפוץ ומחשב יכול לקרוס. האם הוא מגובה כך שניתן יהיה להמשיך עם הלילה בשלום?
 • גרסאות – ודאו שלדיג’יי יש גרסאות מקפיצות לשירים שונים בשלל הז’אנרים. לא מספיק להתאים שיר אחד בין הרבה שירים. חשובה גם הגרסא הספציפית שהוא מנגן (יש שירים עם 4-5 גרסאות שכל אחת מהן יכולה להתאים עבור סוג אחר של ערב או עבור שלבים אחרים בערב – גרסת דאנס לשיא הערב, גרסה רגועה ושקטה יותר לסוף הערב וכו’)
 • דיג’יי שגם יוצר מוזיקה (לא כל אחד שמלביש כמה לופים, אלא ממש יוצר גרסאות באיכות) יהיה טוב יותר מדיג’יי שלא יוצר, מכמה סיבות: מוזיקלית הוא מחובר יותר למה שקורה ברחבה. בתור יוצר רמיקסים אתה יוצר מוזיקה שמכוונת לרחבה (בניגוד לשירים שיש בדרך כלל ברדיו שלא תמיד מקפיצים באותה המידה כמו הרמיקס שלהם). מתוקף זה אתה מבין יותר מה אנשים רוצים לשמוע ומה מרקיד אותם יותר.
 • אירוע סטנדרטי (בהגשה – בופה זה טיפטיפה שונה) מתחלק לשלושה חלקים של ריקודים. אחד אחרי הכניסה לאולם של הזוג – בערך 20 דקות, חלק שני אחרי המנת ביניים של כ-30-40 דקות, וחלק שלישי אחרי המנה העיקרית – עד סוף הערב. ודאו עם הדיג’יי שהוא יודע איך נראה מבנה אירוע מבחינת לוח הזמנים. דבר זה יראה שהוא מבין איך מתנהל ערב ומה צריך להיות בכל שלב.
 • אין צורך לתת לדיג’יי פלייליסט: ציינו שירים וסגנונות שאתם אוהבים במיוחד (או שונאים במיוחד) וסמכו עליו שהוא יידע מתי לשלב אותם…
 • ודאו שהדיג’יי לא מגביל אתכם בזמן. לא הגיוני שתשלמו לו הרבה כסף והוא עוד ידרוש סכום נוסף על שעות נוספות. הגבלת הזמן היחידה שקיימת היא מתי שאתם תחליטו לסיים את האירוע – או אם יש הגבלת זמן מהאולם.
 • ב-ן  א-ד-ם – חשוב שהתקליטן יהיה בגובה העיניים שלכם ושתתחברו אליו ברמה האישית. שימו לב אם הוא מקשיב לרצונות ולבקשות שלכם. זה קריטי. הצלחת הערב באמת שתלויה בעיקר בו. אני לא מקבל את הטיעונים על קהל יבש ו”עייף”, אלא על רק דיג’יי “עייף”.

שיהיה במזל טוב,

רתם איילון

[disable_facebook_comment_slider]